Team Leader, Enterprise Services Delivery

Pipera, Ilfov
  1. Full Time
  2. Sales
000000240158
Posting date:06 Dec, 2018
SORRY, THIS VACANCY HAS NOW EXPIRED

Scopul postului

Coordoneaza echipele de dezvoltare sisteme informatice si solutii de telecomunicatii pentru portofoliul de produse si servicii oferite clientilor Vodafone. Aceasta presupune:

  • Organizarea intreagii activitati a echipei Enterprise Services Delivery si alocarea de  resurse potrivite pentru a indeplini obiectivele definite

  • Coordonarea activitatilor de comunicare cu clientii

  • Coordonarea activitatii resurselor interne implicate in livrarea sistemelor informatice si de telecomunicatii

  • Coordonarea activitatii contractorilor, integratorilor si partenerilor implicati in livrarea sistemelor informatice si de telecomunicatii, precum si gestionarea performantei acestora

Responsabilitati principale:

  • Coordoneaza echipele de dezvoltare sisteme informatice si solutii de telecomunicatii pentru portofoliul de produse si servicii Vodafone respectand cerintele de timp, buget si calitate

·   Clarifica continutul, bugetul, timpul si calitatea

  • Realizeaza planul de executie
  • Coordoneaza si administreaza executia conform planului
  • Monitorizeaza si controleaza executia
  • Gestioneaza cererile de schimbare
  • Gestioneaza comunicarea cu clientii si cu managementul superior
  • Asigura activitatile legate de inchiderea proiectelor
  • Gestioneaza continutul proiectelor de dezvoltare sisteme informatice si solutii de telecomunicatii
  • Clarifica limitele proiectului
  • Verifica si controleaza continutul si calitatea
  • Gestioneaza durata proiectelor de dezvoltare sisteme informatice si solutii de telecomunicatii
  • Defineste si prioritizeaza activitatile proiectului
  • Estimeaza resursele si duratele si realizeaza planificarea proiectului
  • Controleaza planificarea proiectului
  • Gestioneaza bugetul proiectelor de dezvoltare de sisteme informatice si solutii de telecomunicatii
  • Estimeaza bugetul proiectului
  • Controleaza bugetul proiectului
  • Gestioneaza riscurile proiectelor de dezvoltare sisteme informatice si solutii de telecomunicatii
  • Identifica si evalueaza riscurile
  • Planifica raspunsul la riscuri
  • Monitorizeaza si controleaza riscurile
  • Gestioneaza procesul de comunicare al proiectelor de dezvoltare sisteme informatice si solutii de telecomunicatii
  • Identifica persoanele implicate (stakeholders) si planifica  comunicarea in cadrul proiectului
  • Colecteaza, transmite si stocheaza informatiile despre program
  • Gestioneaza asteptarile persoanelor implicate
  • Organizeaza si sustine intalniri regulate cu clientii despre evolutia proiectelor
  • Gestioneaza formalizarea si continua imbunatatire a proceselor in care este implicat departamentul Technology Enterprise Solutions
  • Defineste fiecare proces in parte si se asigura ca acesta este cunoscut de toti cei implicati
  • Urmareste imbunatatirea si optimizarea continua a proceselor
  • Gestioneaza performanta si resursele echipei
  • Clarifica misiunea si obiectivele echipei
  • Clarifica deciziile strategice
  • Dezvolta obiectivele echipei aliniate cu strategia definita
  • Controleaza si raporteaza performanta echipei
  • Determina resursele necesare pentru a livra la nivelul performantei definite
  • Recruteaza oamenii potriviti pentru a livra strategia la nivelul performantei definite
  • Gestioneaza angajamentul membrilor echipei si alinierea la valorile Vodafone
  • Conduce, invata si instruieste membrii echipei
  • Gestioneaza dezvoltarea profesionala a membrilor echipei
  • Sustine dezvoltarea profesionala a noilor membri ai echipei
  • Determina nevoile de dezvoltare profesionala ale fiecarui membru al echipei
  • Creeaza un plan de dezvoltare profesionala pentru fiecare membru al echipei in functie de necesitatile si aspiratiile personale ale fiecaruia
  • Sponsorizeaza/sustine realizarea planurilor de dezvoltare profesionala ale membrilor echipei
  • Gestioneaza beneficiile/recompensele echipei
  • Planifica criteriile de recompensare si recunoastere a meritelor si defineste compensatiile
  • Evalueaza periodic membrii echipei in functie de criteriile de evaluare si ofera recompense potrivite
  • Gestioneaza schimbarile
  • Clarifica motivelecare duc la schimbari
  • Sponsorizeaza sau/si sustine schimbarile
  • Implica membrii echipei ininitiativele de schimbare
  • Incurajeaza feedbackul deschis si direct

    Life at Vodafone

    James "Vodafone changed my life"

    Meet Mel, LGBT+ friend