Officer, Credit Vetting

Bucuresti, Bucuresti
  1. Full Time
  2. Contact Center
000000240886
Posting date:23 Nov, 2018
SORRY, THIS VACANCY HAS NOW EXPIRED

Responsabilitati principale:

-> Evalueaza riscurile pe baza cererii clientului, pentru activarea abonatilor noi si/sau a serviciilor speciale (ex: international si roaming), conform procedurilor interne ale Vodafone;

-> In functie de istoricul clientului si pe baza datelor suplimentare, poate sa negocieze un procent de maxim 50% din sumele solicitate pentru activarea serviciilor respectand standardele de calitate.

-> Ofera o experienta customizata in functie de segment, valoare, comportament si nevoi ale clientului;

-> Ofera un suport de calitate, intr-o maniera profesionista tuturor canalelor de vanzari cu care interactioneaza

-> Analizeaza profilul clientului si ii ofera consultanta atunci cand nevoile sale sunt diferite de ale segmentului din care face parte

-> Foloseste mai multe sisteme in paralel si proceseaza un volum mare de operatii/ modificari in contul clientului intr-un mod eficient;

-> Revizuieste criteriile de evaluare a clientilor pentru a rafina evaluarea de risk

-> Identifica si comunica catre departamentele specializate situatii potentiale de frauda la scala larga;

-> Raspunde apelurilor clientilor referitoare la transferurile de responsabilitate si contractele respinse si furnizeaza, de o maniera politicoasa si eficienta, explicatii privitoare la plata anticipata/depozitul sau la documentele suplimentare pe care clientul trebuie sa le anexeze la documentele sale initiale, pentru a fi activat in retea;

-> Negociaza cu clientul sumele reprezentand depozitele si platile in avans aferente activarii serviciilor nationale (voce si date), internationale sau de roaming,

-> Are o atitudine proactiva atat fata de clientii interni cat si pentru clientii externi.

-> Explica clientului si ii demonstreaza care dintre produse si servicii ii pot oferi cele mai mari beneficii;

-> Solutioneaza eventuale escalari ale clientilor.

-> Cunoaste principalii competitori si face comparatii generale in interactiunea cu clientul;

-> Formuleaza recomandari de imbunatatire a proceselor interne si de rezolvare a obstacolelor in experienta clientului;

-> Participa activ la proiecte si se asigura ca toate detaliile sarcinii sau proiectului sunt îndeplinite, contribuie cu idei noi in cadrul proiectului, se informează asupra evoluţiei si etapelor proiectului. Comunica cu claritate  si concis etapele proiectul, tuturor persoanelor interesate din Companie.

-> Intelege impactul activitatii sale asupra altor arii din Cops si lucreaza cross functional pentru a oferi o experienta de calitate clientului;

-> Contribuie la perfecţionarea profesionala a colegilor noi, informându-i in legătura cu procedurile, serviciile, produsele si nevoia de  perfecţionare profesionala a  colegilor săi.

-> Realizeaza si documenteaza inregistrarile din NewPos si Sistemul de Facturare, pentru reconectari pentru conturile cu unul sau mai multe SIM-uri;

-> Raspunde la emailurile primite pe adresele de suport a echipei, oferind informatii suplimentare, clarificari si/sau negociind sumele solicitate ca depozite sau plati in avans;

-> Respecta cerinţele de prezenta la program stabilite de companie si orarul departamentului. Deoarece activitatea departamentului sau depinde de respectarea stricta a orarului de lucru, angajatul  pe acest post are obligaţia de a verifica schimbările intervenite in orarul sau zilnic ;

Life at Vodafone

James "Vodafone changed my life"

Meet Mel, LGBT+ friend