Consultant Corporate Support

Bucuresti, Bucuresti
  1. Full Time
  2. Administration/Support
GLO000058
Posting date:17 Nov, 2017

Responsabilitati principale:

  • Mentine legatura intre clientii Vodafone persoane juridice, segmentul major  si specialistii de cont, raspunzand intr-o maniera politicoasa si profesionista apelurilor atunci cand specialistul este angajat intr-o alta convorbire telefonica, transmitand solicitarea catre acesta, pentru a fi solutionata ;
  • Furnizeaza catre clientii Vodafone de pe piata de afaceri, atat catre cei care folosesc serviciul cu cartele preplatite cat si catre cei care folosesc serviciul cu abonament de informatii privind caracteristicile produselor si specificatiile serviciilor din intreaga gama de comunicatii pe care Vodafone le ofera clientilor sai.
  • ·       Are cunostinte despre caracteristicile si beneficiile pachetelor de servicii si produse Vodafone adresate clientilor Vodafone persoane juridice;

    ·       Rezolva solicitarile primite din partea clientilor Vodafone majorisau agentilor de vanzari Vodafone, pentru clientii din bazele alocate, conform cu procedurile departamentului;

    ·       Furnizeaza rapoarte corecte calitativ pe baza solicitarilor venite din partea specialistilor de cont

    ·       Furnizeaza un serviciu excelent clientilor majori  din piata de afaceri, raspunzand oricarei cerinte pe care clientul ar putea-o avea legata de serviciile, produsele, tarifele, acoperirea, terminalele , garantiile – Vodafone;

  • Tine evidenta motivelor pentru care clientul l-a contactat, cu scopul de a mari gradul de satisfactie al clienţilor ca urmare a intelegerii depline a  nevoilor fiecărui client, a personalizarii modului sau de a aborda fiecare client si prin identificarea motivelor generale sau specifice ale cererilor si reclamaţiilor clientului. Aceasta presupune identificarea corecta si completa a cererilor clientilor si codificarea exacta a interactiunii;
  • Tine evidenta motivelor pentru care agentul de vanzari l-a contactat, identificand corect si complet aceste motive si codand corespunzator in sistemele tehnice folosite.
  • Raspunde la cerintele de prezenta la program in intervalele de timp si in zilele solicitate de companie, in functie de planificarea realizata la nivelul departamentului. Intrucat activitatea departamentului depinde de respectarea intocmai a acestor planificari, angajatul are responsabilitatea de a se informa zilnic cu privire la eventualele modificari aduse in programul sau zilnic de lucru si de a se prezenta la serviciu cu suficient timp inainte de inceperea activitatii propriu-zise. Eventualele abateri de la acest program trebuie agreate cu managerul cu condiţia insa ca acestea sa se conformeze regulamentului intern.

    Life at Vodafone

    Raniya's Work Experience

    James "Vodafone changed my life"