Regional Trainer D2D Timisoara

Posting Country:  Romania
Date Posted:  11-Sep-2021
Full Time / Part Time:  Full Time
Contract Type:  Permanent

At Vodafone, we’re working hard to build a better future. A more connected, inclusive and sustainable world. As a dynamic global community, it's our human spirit, together with technology, that empowers us to achieve this.

We challenge and innovate in order to connect people, businesses, and communities across the world. Delighting our customers and earning their loyalty drive us, and we experiment, learn fast and get it done, together.

With us, you can be truly be yourself and belong, share inspiration, embrace new opportunities, thrive, and make a real difference.

Description

Candidatul ideal

Competente si abilitati:
Limba engleza - fluent
Cunostinte excelente de operare PC: Word, Excel, Power Point etc.
Experienta in furnizarea de training - servicii, produse, sisteme si abilitati de vanzari
Cel puțin 1 an de experiență în vânzări și / sau relații cu clienții
Studii Superioare finalizate sau in curs de finalizare
Diplomă în formare, dezvoltare organizațională, psihologie
Certificari de acreditare si livrare
Experienta in telecomunicatii, vanzari, relatii cu clientii
Orientare catre client
Creativitate si inovatie

Descrierea jobului

Dezvoltă resursele de training, care pot implica pregătirea de note și afișaje vizuale, din informațiile cercetate sau din propriile cunoștințe.
Participă și joacă un rol activ în pilotul organizat de Coordonatorul L&D pentru noile training-uri și alte intervenții de dezvoltare pentru a înțelege conținutul și a oferi feedback.
Participă la cursurile de training organizate de Coordonatorul L&D pentru noile training-uri și alte intervenții de dezvoltare pentru a înțelege conținutul și a fi pregătiți pentru livrare.
Realizează și furnizează toate sesiunile de instruire sau orice alte intervenții de dezvoltare care au loc în cadrul Vodafone România.
Evaluează nevoile de formare regională și / sau specifică prin sondaje, interviuri cu angajații și / sau consultări cu manageri.
Continuă dezvoltarea proprie pentru a crește eficiența personală, recunoscând punctele forte și zonele de dezvoltare.
Cunoaște portofoliile de produse, servicii și sisteme ale companiei pentru a putea livra conținutul în mod corespunzător.
Demonstrează interes în înțelegerea detaliilor privind rețelele și tehnologiile telecom si conceptelor avansate de comunicații de date.
Înțelege și aplică tehnicile de vânzări și educația clienților.
Merge cu echipa de vanzari pe teren si face shadowing, ofera feedback pentru echipa.
Înțelege nevoile de dezvoltare și colaborează cu coordonatorul de L&D și echipa de traineri regionali pentru a construi acțiuni de dezvoltare regională cuprinzătoare, aliniate la strategia de business.
Dezvoltă materiale despre produse, servicii și sisteme, colaborand îndeaproape cu product managerii și cu business stakeholders.
Oferă feedback, recomandări, partajează idei și bune practici celorlalți membri ai echipei pe baza experienței acumulate în sesiunile de livrare pentru a îmbunătăți calitatea trainingurilor și a altor intervenții de dezvoltare

Vodafone is committed to attracting, developing and retaining the very best people by offering a motivating and inclusive workplace in which talent is truly recognised and rewarded. We are committed to promoting Inclusion for All with the belief that diversity plays an important role in the success of our business. We actively encourage everyone to consider becoming a part of our journey.